• Prijímanie detí do materskej školy

Na predprimárne vzdelávanie sa prijímajú deti od troch rokov veku, výnimočne možno prijať dieťa od dovŕšenia dvoch  rokov veku. Pre dieťa, ktoré dosiahne päť rokov veku d 31. augusta, je primárne vzdelávanie povinné.

Termín prijímania a podávania žiadostí

Žiadosti rodiča (matka, otec), inej fyzickej osoby než rodiča, ktorá má dieťa zverené do osobnej/pestúnskej  starostlivosti na základe rozhodnutia súdu, alebo zástupcu zariadenia v ktorom sa vykonáva ústavná starostlivosť o prijatie dieťaťa sa podávajú v čase od 1.mája do 31.mája, prípadne konkrétny  termín určí riaditeľka po dohode so zriaďovateľom.

Žiadosť môže rodič podať: osobne,  poštou, kuriérom, e-mailom, elektronickým podaním doručeným do elektronickej schránky materskej školy. Písomná žiadosť (dostupná na stránke) zákonného zástupcu, (podpísaná oboma rodičmi, ako prejav ich spoločnej vôle) dieťaťa, kompletne vyplnená, ktorej súčasťou je potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa, od všeobecného lekára pre deti a dorast. Žiadosť podaná bez tohto potvrdenia nie je kompletná a n o diagnóze môže byť akceptovaná.

V prípade dohody oboch zákonných zástupcov, že žiadosť podpisuje iba jeden zákonný zástupca, rozhodnutie sa doručí iba jednému z rodičov – stiahnuť si tlačivo. Písomné vyhlásenie zákonných zástupcov podpísať obidvomi zákonnými zástupcami a priniesť do materskej školy.

Ak ide o dieťa so ŠVVP – špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, je nutné predložiť vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, potvrdenie o diagnóze dieťaťa.